Hizmetlerimiz

pets-lineup-xlg

Genel Sağlık Hizmetleri

Genel sağlık hizmetlerimizin başında “Muayene” gelir. Fiziksel muayene birçok hastalığın erken teşhisinde hayati derecede öneme sahiptir. Sizlerin çıplak gözle fark edemeyeceği bir çok semptom muayene sırasında fark edilir. Bu nedenle kliniğimize gelen tüm evcil hayvanlarınız detaylı bir fiziksel muayeneden geçirildikten sonra ihtiyaca uygun tedavi sürecine alınır.

Genel sağlık hizmetlerimizden bir diğeri de “Bakım”dır. Bakım evcil hayvanlarımızın en iyi şekilde gelişmesi ve sağlıklı bir hayat geçirmesi için sürekliliği olan ve planlama gerektiren bir hizmettir. Veteriner hekimlerimiz güncel ve teknolojik veterinerlik konularını takip ederek, hastamızın sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacak yöntemleri uygulamak ve bunları sizlere anlatmakla yükümlüdür.  Beslenme, Parazitlerden Korunma, Aşılama gibi en genel konularda ve en güncel  detaylı bilgiyi bizden öğrenebilirsiniz.

Aşılama ve Parazit Tedavileri

Aşılama evcil hayvanlarımızı hastalıklardan korumak için en sık başvurduğumuz uygulamadır. Aşılama tüm dünyada belirli standartlarda, düzeyde, sürede ve sırayla yapılır.

Anestesi ve Operasyon

Anestezi ve operasyon tüm canlılar için iyi planlanması gereken bir süreçtir. Birçok tıbbi anomalide cerrahi işlem zorunluluk olabilmektedir. Kliniğimizde kısırlaştırma operasyonlarının yanı sıra deri ve yumuşak doku operasyonları da yapılmaktadır. Operasyonlarda hekimimiz amacına uygun üretilmiş cerrahi aletler kullanmaktadır.

Hayvanlarda Ağız ve Diş Sağlığı

Veteriner diş sağlığının temeli, mekanik temizliği sağlayan diş fırçalama işlemidir. Fakat birçok hasta sahibimiz belli bir rutinde bu işlemi uygulatmamaktadır. Bu nedenle kliniğimizin en temel görevi hasta sahiplerini diş sağlığı hakkında bilgilendirmektir. Kliniğimizde Periodontal hastalıklar da etkin şekilde tedavi edilir. Bu kapsamda yapısal özelliklerini kaybetmiş dişler opere edilerek çekilmektedir.

Tıraş ve Banyo Hizmetlerimiz

Polikliniğimizde evcil hayvanlarımız tıraş ve banyo için kabul edilebilmektedir. Banyo için yüksek kalitede dermatolojik ürünler ve medikal banyolar için de hastalığa (uyuz enfestasyonu, pyodermatit, mantar enfeksiyonları vb.) spesifik ilaçlı ürünler kullanılmaktadır. Banyo ve tıraş için lütfen önceden randevu alınız.

Donanımlı Eczanemiz

Büyükbaş, küçükbaş ve pet hayvanlarınız için gerekli olan tüm ilaç ve katkı maddeleri Elazığ’ın en büyük veteriner kliniği olan Vefa Veterinerlik’te bulunmaktadır. Ayrıca tarım ve zirai ilaç ve aksesuar satışlarımız da toptan ve perakende olarak devam etmektedir.